Magyarországon először 1850-ben készült A CIGÁNYKÁRTYA
Alapja az 1670-ben készült Lenthall 52 lapos kártya,
amelyből ezután a XIX. század elején keletkezett
Európában is elterjedt ez az illusztált jóskártya .
Az egyik legrégebbi jóskártyának tartják, a “CIGÁNYKÁRTYÁT” amelyet a hagyomány szerint India felől a vándorló cigányok hoztak magukkal Európába, és honosítottak itt meg a jövendőmondások során.
EZT a kártyatípust úgy határozhatnánk meg, hogy képekkel és feliratokkal ellátott lapok összessége, amelyet jövendőmondásra használnak.
Minden lapon egy-egy fogalom felirata szerepel, amelyet a kártya illusztrációja alátámaszt, árnyal vagy kiegészít.
MIKOR lehet kártyajóslást csinálni?
A kártyákat bármiről megkérdezhetjük, de ne várjunk egyértelmű igent, vagy nemet válaszként! Az üzenetük nem konkrét tettre sarkall, hanem átgondolásra késztet, útmutatást ad.
HOGYAN ADNAK VÁLASZT A KÁRTYÁK?
A lapokat könnyen össze lehet olvasni, kiegészítik egymást, bárki számára megérthetôek.
A kártyáink képesek mesélni a jövőnkről. A tudatalattink képekben fejezi ki egymást. Elegendő az osztás előtt feltenni a kérdést, de le is lehet írni, minden új kérdésnél, ismételt kirakás, hogy az értékelésnél lássuk a választ.
Mennyi időközönként érdemes kivetni a kártyát, és kérdezni?
Érdemes akár minden nap egy lapot húzni, de nem ez a jellemző, és közben figyelni az életünk eseményeit, hogy felismerjük az összefüggéseket. A kártyák maximum három hónapos időintervallumban adnak választ.
A kártyajóslás a mindennapi életbe is begyűrűzött, számos kultúra adoptálta Európától egészen Amerikáig.
Ennek a kártyának a mesteri forgatása a lapok összeolvasásában, és a színes kirakási módozataiban rejlik. A lapok jelentését bárki megtudja tanulni.
EZ A CIGÁNYKÁRTYAVETÉS az egyik legcsodálatosabb jóstechnika, Amellyel szabadon utazhatunk a végtelen időben és térben, válaszra és segítségre találva az élet legnehezebb pillanataiban, segítséget mutat, hogy könnyebbé elviselhetővé tegye a nehéz helyzeteket.